U sklopu Dana medijske pismenosti u dječjem vrtiću Mrvica u Supetru organizirane su radionice za djecu predškolske dobi pod nazivom „Mediji i emocije“.Ustanova: Dječji vrtić Mrvica, Supetar
Voditelj: Pia Martinić, mag. psych.
Ciljana skupina: Djeca predškolske dobi (1. mlađi uzrast 4,5-5,5 i 2. stariji 5,5-7)
Vrsta aktivnosti: Radionica (dva oblika, primjerena mlađem i starijem uzrastu)

MEDIJI I EMOCIJE

U sklopu Dana medijske pismenosti u dječjem vrtiću Mrvica u Supetru organizirane su radionice za djecu predškolske dobi pod nazivom „Mediji i emocije“. Radionice su kreirane pomoću službenih materijala i predloženih aktivnosti organizatora Dana medijske pismenosti te prilagođene mlađem i starijem uzrastu.Ciljevi aktivnosti su djeci kroz zabavne i maštovite svemirske avanture djevojčice Vike i dječaka Pave približiti i osvjestiti što su sve mediji, čemu služe, kako ih možemo koristiti te prepoznati emocije koje mogu izazvati u njima kako bi osvijestili utjecaj medija i naučili ih pravilno koristiti. Učili smo lako i veselo kroz glazbene i pokretne aktivnosti.