MetroPagina
×

Upozorenje

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: [ROOT]/images/stories/zeleni
×

Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

EKO PROJEKT – “ ZELENI OTOK BRAČ “

on .

Dječji vrtić Mrvica u pedagoškoj godini 2020/2021. pokrenuo je eko – project  “ Zeleni otok Brač “.

Cilj projekta je ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno–obrazovnog sustava s naglaskom da se projekt nastavlja i  sljedeću oedagošku godinu. Naša zadaća kao djelatnike predškolskog odgoja je odgojiti mlade generacije da budu osvješteni na pitanja okoliša i donošenje ispravnih odluka.

Odvajanje otpada je ponosan čin zaštite okoliša. Učenje o recikliranju i  smanjivanju otpada započinje u vrtićkoj dobi  kroz odvajanje i razumijevanje što znači odgovorno ponašanje prema okolišu. Osnovno polazište nam je uključenost svih odgojitelja i sve djece kao i svih ostalih djelatnika dječjeg vrtića u organizaciju odgoja i obrazovanja za održivi razvoj. Koordinator -zdravstvena  voditeljica  uz pomoć i suradnju s ravnateljicom ustanove. 

To, nadalje, uključuje i  podršku roditelja te podršku i pomoć okoline.

Teme koje provodimo kroz sve odgojno–obrazovne  skupine:
-    Zdrava / nezdrava  hrana
-    Recikliranje
-    Papir nije smeće
-    Sakupljanje  plastičnih  čepova
-    Kretanje / tjelovježba
-    Klimatske promjene i održivi razvoj
-    Važnost  zdravog okruženja u prirodi na ljudsko zdravlje
-    Razvijena  odgovornost svakoga pojedinca prema prirodi vlastitim ponašanjem

Očekivani  ishodi:

-    Usvojiti  važnost  zdrave  hrane   za naše  tijelo
-    Razvijti   svijest  kod  djece  o  potrebi  razvrstavanja  otpada  a  u svrhu  održivog  razvoje
-    Poticanje  djece   na više  tjelesne   aktivnosti  i  kretanja
-    Osviještenost  o  utjecaju  klimatskih  promjena    na život  čovjeka
-    Osviještenost  o važnosti  zdravog  prirodnog  okruženja za ljudsko  zdravlje
-    Poticanje  djece   na  kritičko  razmisljanje

“ ZELENI  OTOK BRAČ “
U našem objektu na  glavnom  ulazu  postavili smo  “ Zeleni  otok “ prepoznatljive  spremnike  s ciljem poticanja djece  i roditelja na odvajanje otpada.  Putem različitih radionica, edukativnog materijala i priča  nastojimo osvijestiti djecu o važnosti odvajanja i pravilnog recikliranja otpada.
Također  prikupljamo plastične čepove koje doniramo  Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec – plastičnim čepovima do skupih lijekova – SVAKI  ČEP  ZA  SKUPI  LIJEK !

{gallery}zeleni{/gallery}